Nobel ödüllü Sancar'a bir ödül daha

2016-05-25 16:35:00
Yaptığı çalışmalar ile tıp dünyasına önemli katkılar sağlayarak Nobel ödülüne layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar, başarısıyla Türkiye'yi gururlandırdı. Aldığı Nobel ödülünü Anıtkabir'e bağışlayarak ve her fırsatta Türkiye'ye duyduğu minnet ve sevgiyi belirten Sancar, Türkiye sevdasıyla herkesin gönülü fethetti. Nobel ödüllü profesörümüze Türkiye İç Denetim Enstitüsü 2016 Farkındalık Ödülü'nü verdi.

TİDE'den yapılan açıklamaya göre, dünya çapında 170 ülkede 190 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü'nün (IIA) Türkiye temsilcisi TİDE, "2016 Farkındalık Ödülleri"nde, bilime ve insanlığa hizmette gerçekleştirdiği büyük başarı dolayısıyla Sancar'ı ödüle layık gördü.

DNA ile ilgili çalışması üzerine Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan Sancar, biyokimya ve moleküler biyoloji alanında yarattığı farkındalıkla ödüle değer bulundu.

Sosyal sorumluluk alanında da fark yaratan Sancar, ABD'de eğitim gören Türk öğrenciler için kurduğu "Türk Evi"nde öğrenci ve akademisyenlere destek veriyor.

 
Hakkımızda

Menkul.com bir Digital Trade A.Ş. markasıdır.

KAYDOL, HABERİN OLSUN
BİZİ İZLEYİN
İLETİŞİM
Telefon: +90 (212) 691-6426
Eposta: iletisim@menkul.com
Get it on Google Play