Altının Gramı

2016-04-24 12:38 Altın 0 Yorum 1782 Okunma
Altın fiyatları arasında en çok takip edilen altının gramı olup insanlar yatırım, birikim, takı amacıyla altın fiyatlarını takip etmektedir. En çok merak edilen veriler ise gram altına aittir. Çünkü altın piyasasının belirleyici unsuru gramıdır. Borsa radyoları ve televizyonları, internet siteleri gibi yayın araçları en çok altının gramını yayınlarlar.

Altının gramı alış ve satışa göre değişir. Eğer alış yapacaksanız biraz daha pahalıdır, satış yapacaksanız ise biraz daha düşüktür. Çünkü kuyumcular bu şekilde kâr eder. Aslında altının gramının asıl fiyatı alış fiyatıdır. Bu yüzden hem satın alma işlemi yaparken, hem satış işlemi yaparken müşteriler ve kuyumcular için altının gramı ne kadar olduğu önemli bilgidir.

Örneğin 100 gram altınınız olsun ve bunu kuyumcuya gramı 100 liradan satmış olun. Kuyumcu elindeki altını Kapalıçarşı’da bulunan toptancılara biraz daha yüksek bir fiyattan satabilir veya kendi rezervine ekleyerek daha yüksek olan satış fiyatı üzerinden uzun vadede satmayı tercih ederek daha yüksek kâr elde edebilir.
En Çok Okunan Yazılar
Hakkımızda

Menkul.com bir Digital Trade A.Ş. markasıdır.

KAYDOL, HABERİN OLSUN
BİZİ İZLEYİN
İLETİŞİM
Telefon: +90 (212) 691-6426
Eposta: iletisim@menkul.com
Get it on Google Play