Gram Altın

- GLDGR
Türü   Saat Alış Satış %
Gram Altın 18:30 144,76 144,77 0,8975

İstanbul Altın Rafinerisi tarafından üretilen gram altın başta yatırım ve ekonomi hakkında fikir edinebilmek için takip edilir. Özellikle yatırımcılar için altının gramı çok önemli bir veridir ve canlı olarak takip edilmesi gerekir. Altın gramı verilerini anlık olarak takip eden bir yatırımcı, yatırımıyla ilgili alış satış kararlarını daha doğru bir şekilde alabilir.

Menkul.com kullanıcılarına en güncel gram altın fiyatı verilerini canlı olarak sağlamaktadır. Sitemizde bulunun gram altın fiyatları verileri serbest piyasaya aittir. Altın gram fiyatı alış ve satış olarak ikiye ayrılmış ve güncellenme saatiyle birlikte listelenmiştir. Böylece hangi saatte altının gram fiyatı ne kadar kolaylıkla takip edilebilir.

Sayfamızın alt kısmında bulunan gram altın yorumları sistemini kullanarak, sitemizi sürekli takip eden diğer kullanıcılarımıza “Gram altın ne kadar olur?” gibi sorular sorabilirsiniz. Eğer piyasanın geleceği ile ilgili bir fikriniz varsa doğrudan paylaşabilir veya kullanıcılarımızdan gelen “Altının gramı ne kadar olur?” gibi sorulara kendi tespit ve fikirleriniz doğrultusunda cevap verebilirsiniz.

Gram Altın Fiyatı

Altın uluslar arası piyasalarda bir değer ölçü birimidir. Ülkelerin merkez bankaları rezervlerinde döviz cinsinden paralar bulundurdukları gibi altın olarakta rezerv bulundururlar. Güçlü ülkelerin altın rezervleri yüksektir. Ülkemizin merkez bankasındaki altın rezervi 500 tonu aşkın bir düzeydedir.

Ülkelerin altına değer verdiği ve birikim aracı olarak gördüğü gibi, bankalar ve şirketlerde altını çeşitli varyantlarda kullanırlar. Özellikle ülkemizde altın birikimi yapmak oldukça yaygındır. Nitekim bu olagan durum “yastık altındaki” birikimler olarak ekonomik çevrelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Düğünlerde takılan bilezik, çeyrek altın, künya, küpe ve gram altın çoklukla kullanılan birikim araçlarıdır. Geleneksel olarak düğün,nişan ve sünnet düğünlerinde hediye olarak çeyrek altın tercih edilmektedir. Ancak altının uluslararsı piyasalarda değer kazanması ve fiyatının artması tüm dünyada olduğu gibi ülkemize de de farklı yönelişleri tetiklemiştir. Çünkü çeyrek altının 200 TL’ye kadar yükseldiği dönemlerde hediyelik olarak kullanılması güçleşmekte beraberinde farklı arayışlar gündeme gelmektedir. Ülkemizde son yıllarda gram altın bu talebi karşılamaktadır. Yarım gram altın, 1 gram altın, 2 gram altın şeklinde alternatiflerini bulabileceğimiz gram altın son derce revaçtadır.

Yastık altında birikim için kullanılan altın her dönemde popilerliğini muhafaza etmektedir. Çünkü altın değerlidir ve değerini her zaman muhafaza etmektedir. Gram altın birikim için son derece elverişli bir ekonomik meteryaldir. Her bütçeye göre farklı seçeneklerinin olması tercih edilmesinide beraberinde getirmekte olup, bozdurulması sırasında çok az bir değer farkı olmasıda çeyrek altına karşı büyük bir artısıdır.

Altın Çevirici   Alış Satış
1000 TL Ne Oldu?
Hakkımızda

Menkul.com bir Digital Trade A.Ş. markasıdır.

KAYDOL, HABERİN OLSUN
BİZİ İZLEYİN
İLETİŞİM
Telefon: +90 (212) 691-6426
Eposta: iletisim@menkul.com
Get it on Google Play